CZ SK

Péče a chov veverek

0 položek

Veverky jsou nádherná zvířátka, v naší přírodě obvykle plachá a soběstačná. Pokud však např. naleznete opuštěné mládě, v lese, parku, matka se pro něj nevrátí, proto je vhodné v takové situaci mu poskytnout pomoc! Více informací naleznenete na přehledných stránkách záchranné stanice pro veverky Veveruška, kde Vám ochotně poradí. Zde kontakt: http://zsveveruska.wz.cz/

Veverky lze chovat i v domácích podmínkách, chov musí být registrovaný a je řízen poměrně přísnými pravidly. Lze chovat jen registrované jedince - v žádném případě ne zvířata z volné přírody! Veverky potřebují velmi specifické podmínky' Pro doma chované veverky a burunduky naleznete v našem sortimentu krmiva a pochoutky! NEZAPOMEŇTE, ŽE ZVÍŘATŮM JE NEJLÉPE V CO NEPŘIROZENĚJŠÍM PROSTŘEDÍ. MŮŽETE JE NAVŠTÍVIT V LESE, ALE TAKÉ V ZÁCHRANNÉ STANICI, MŮŽETE PODPOŘIT JEJICH ČINNOST, PŘINÉST DARY ČI DOKONCE VEVERKU ADOPTOVAT!

Co dále můžete veverkám podávat?

Šišky (nejlépe zelené – čerstvé, ale i suché...), šípky, trnky, sušené houby, piškoty, slunečnice či jiné zrniny (oves, kukuřice v klasech aj.), ořechy (lískové, vlašské i jiné), sušené lesní i tropické plody apod.

Veverky jsou velmi činorodá stvoření, neustále v pohybu a při "práci". Nezapomeňte proto ani na předměty, které by je zabavily, minují proutěné košíky, různé budky, duté kmeny, tunely, prolézačky, větve, ale také míčky, plyšáky apod.

 

Prohledat výsledky filtru fulltextem

Zobrazit:

Anketa

Co Vás na našich stránkách nejvíce zaujalo?

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení