CZ SK

Péče a chov veverek

3 Položky

Veverky jsou nádherná zvířátka, v naší přírodě obvykle plachá a soběstačná. Pokud však např. naleznete opuštěné mládě, v lese, parku, matka se pro něj nevrátí, proto je vhodné v takové situaci mu poskytnout pomoc! Více informací naleznenete na přehledných stránkách záchranné stanice pro veverky Veveruška, kde Vám ochotně poradí. Zde kontakt: http://zsveveruska.wz.cz/

Veverky lze chovat i v domácích podmínkách, chov musí být registrovaný a je řízen poměrně přísnými pravidly. Lze chovat jen registrované jedince - v žádném případě ne zvířata z volné přírody! Veverky potřebují velmi specifické podmínky' Pro doma chované veverky a burunduky naleznete v našem sortimentu krmiva a pochoutky! NEZAPOMEŇTE, ŽE ZVÍŘATŮM JE NEJLÉPE V CO NEPŘIROZENĚJŠÍM PROSTŘEDÍ. MŮŽETE JE NAVŠTÍVIT V LESE, ALE TAKÉ V ZÁCHRANNÉ STANICI, MŮŽETE PODPOŘIT JEJICH ČINNOST, PŘINÉST DARY ČI DOKONCE VEVERKU ADOPTOVAT!

Co dále můžete veverkám podávat?

Šišky (nejlépe zelené – čerstvé, ale i suché...), šípky, trnky, sušené houby, piškoty, slunečnice či jiné zrniny (oves, kukuřice v klasech aj.), ořechy (lískové, vlašské i jiné), sušené lesní i tropické plody apod.

Veverky jsou velmi činorodá stvoření, neustále v pohybu a při "práci". Nezapomeňte proto ani na předměty, které by je zabavily, minují proutěné košíky, různé budky, duté kmeny, tunely, prolézačky, větve, ale také míčky, plyšáky apod.

 

Zobrazit:

Anketa

Co Vás na našich stránkách nejvíce zaujalo?

Chovatelské potřeby pro TEDDY králíky, zakrslé králíky, morčata, činčily, ježky a další mazlíčky! Kompletní sortiment pro Vaše miláčky!

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info