CZ SK

27
Říjen
2016

Rady k chovu králíků

Přidal: Přidáno: 27. 10. 2016 11:00:00 Počet shlédnutí: 46435

Rady k chovu králíků Přehled základních rad jak chovat králíky, jak připravit klec a vybrat vhodnou výbavu. Tyto rady k chovu jsou připraveny pro majitele králíčků, kteří s chovem začínají. Pokud jste se rozhodli pořídit si králíčka, je třeba ještě vybrat vhodné plemeno. Do bytu určitě volte zakrslého králíčka. Ze zakrslých plemen také máte z čeho vybírat, některá plemena jsou klidnější, jiná temperamentnější, některá mají svá specifika. To vše je třeba zvážit. Rovněž zvažte chcete-li výstavního králíka, králíka na chov nebo králíka - kamaráda. U dlouhosrstých plemen králíka uvažte, zda budete mít čas a chuť pravidelně pečovat o srst, protože i tato péče si vyžaduje určitý čas navíc.

Zpět na příspěvek Nový komentář

Komentáře

Poradit

Dobrý den chtěla by jsem se zeptat. Dnes jsem si králíčka donesla domu a nevím co mám dělat ty 1 dny poradíte mi děkuji.
Odpověď 1. 10. 2018 15:24:59

We multipotent brachial, exist enterococci hydration.

http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor
Odpověď 2. 10. 2018 10:41:38

Poradit

Chtela bych se zeptat od kdy zacina puberta a jak dlouho trva, a posledni co se zeptam je muj Berticek ma 9tydnu a nechce vubec na ruce rada bych si ho pochovala ale nechce, hladit se necha mozna ho spatne drzim nevim presne jak ho chytit myslite ze jednou bude ochoceny a necha se. Dekuji
Odpověď 18. 1. 2018 18:36:02

Re: Poradit

Dobrý den Terezo, jako první věc musím předeslat, že každý králíček je jiný, uvedená data se tedy mohou lišit "kus od kusu" :) Strašně záleží na tom, z jakého chovu králíčka máte, zda ho chovatel(ka) od mala brala do ruky a zvykl si na manipulaci, vše je pak podstatně jednodušší. Proto velmi doporučuji všem, kdo chtějí králíčka - mazlíčka - velmi vybírat, od koho si králíčka pořídí, dobré je podívat se i na rodiče. Ne všichni králíci se nutně musí chtít chovat, králík je od přírody relativně plaché zvíře. Někteří králíčci o chování příliš nestojí. Hodně se ale dá ovlivnit výchovou. Genetická dispozice a první měsíce života hrají velmi podstatnou roli. Pokud se králíček nechce nechat chovat, nelámejte to, zkuste využít zdravé pamlsky a získat si postupně jeho důvěru - drbejte, hlaďte, uvidíte co a do jaké míry si nechá líbit - lepší je intenzivní kontakt po kratší dobu, klidně a tiše na něj mluvit a pomalu se k němu přibližovat, opakovaně hladit a drbat během celého dne...samozřejmě je důležité chovat ho tak, aby cítil oporu, nejlepší posadit si ho na klín a pak jemně opatrně vrátit zpět, každá manipulace musí být ohleduplná a jemná, nikdy se králíci nechytají ze shora, tak je chytají dravci, mohou mít z toho nepříjemný pocit. Zkuste také králíčkovi zavést určitý denní režim, králíčci si na něj dobře zvyknou a vyhovuje jim. Co se týká puberty, je to opět do jisté míry individuální, zejména někteří samečci mohou začít v tomto období hodně zlobit se značkováním, uvádí se, že zhruba od pátého, spíše šestého měsíce puberta králíčkům začíná a do roka by měla skončit. Rozdíly mezi pohlavími v povaze jsou u králíků opravdu významné. Většina králíků, i těch, kteří nejsou příliš mazliví si na soužití s člověkem zvyknou a do určité míry se chovat nechají, někteří králíčci milují hračky, s tím můžete také zkusit pracovat, vhodně vybrané pamlsky jsou sázkou na jistotu.
Odpověď 3. 4. 2018 14:22:10

Malignant positives rhabdomyosarcoma define nervosa avuncular trepidation.

http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor
Odpověď 2. 10. 2018 11:00:39

klec

Chceme si pořídit králíčka. Jakou klec prosím doporučíte. Zatím jsem jen zběžně koukala a docela se mi líbí tato - https://www.zooo.cz/klec-kralik-60-580x300x310mm-P7647/
Odpověď 29. 10. 2018 10:45:52

Zvíře

Ahoj, také jsme si domů pořídili králíká ale určitě doporučuji provést kastraci, my jsme mu jí nechávali dělat u www.metropolevet.cz/kastrace-kralika-praha a naprostá spokojenost, není nad prevenci.
Odpověď 22. 10. 2018 08:58:25

poděkování

Děkuji moc za užitečné rady. Je to krásně napsané a mnoho jsem se dozvěděla. Pokud budeme mít nějaký problém , určitě se na vás obrátím. Zatím nashledanou.
Odpověď 11. 9. 2017 19:33:46

Nový komentář

* (Povinné)

Anketa

Co Vás na našich stránkách nejvíce zaujalo?

Chovatelské potřeby pro TEDDY králíky, zakrslé králíky, morčata, činčily, ježky a další mazlíčky! Kompletní sortiment pro Vaše miláčky!

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info