CZ SK

Krmivo koně ENERGY´S Relax gran 25kg

Krmivo koně ENERGY´S Relax gran 25kg

Hodnocení produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Mimořádně výhod. cena!

Krmivo koně ENERGY´S Relax gran 25kg

  • Cena: 364 Kč s DPH

Dostupnost: Skladem

Výrobce: K

Krmivo koně ENERGY´S Relax gran 25kg

Velmi oblíbená krmná směs pro koně v klidu, v nízké zátěži, pro rekonvalescenty, klisny v prvních 2/3 březosti, pro turistické jízdárny, pro školní a provozní koně v jezdeckých oddílech.

Velmi se tato krmná směs osvědčila jako náhrada za oves u hůře jezditelných koní, kteří na krmení ovsem reagují horší jezditelností nebo neklidem a nervozitou. Tato směs je spíše „light“ co se týče obsahu energie, ale má dostatečně vyrovnaný obsah ostatních složek pro udržení koně v optimální kondici.

Směs obsahuje pouze menší množství melasy spíše na zchutnění krmné dávky a zpevnění granulí. V této směsi není melasa ještě zdrojem energie. ENERGYS RELAX se hodí pro plnokrevné koně (arabské nebo anglické plnokrevníky), po kterých požadujeme práci v klidnějším tempu nebo pouze hobby zátěž. V těchto případech můžeme krmení granulí doplnit ještě přidáním ječmene a vynecháním ovsa z krmné dávky . V této krmné dávce by se měl eliminovat neklid a nesoustředěnost koně na nejnižší možnou mez. Také odpovídá zátěži na turistických jízdárnách, kde kůň při vyjížďkách pracuje v pomalejším chodu delší čas.

Dávkování: Optimální dávka E. RELAX: 3 – 6 litrů/ koně/ den (tj.2–4 kg/koně/den) ve více dávkách

Pokud přidáváte ještě obiloviny alespoň 3 litry (2 kg) krmné směsi RELAX a přiměřenou dávku obilovin alespoň 2 kg (např. u šrotovaných obilovin se určuje objemová hmotnost velmi těžko) - využijte další krmnou dávku z obilovin jako zdroj vlákniny na fyzické dosycení koní. Ječmen nezapomeňte mačkat nebo šrotovat či vařit, nekrmte celý.

Oves u mladých koní (do úplné výměny chrupu)také mačkat nebo šrotovat. Kukuřici vařit nebo mačkat nahrubo (ne na „pudr“).

Složení: obiloviny, pšeničné otruby, cukrovarské řízky, melasa, minerální látky, vitamíny

Směs je sestavena jako doplněk ke krmné dávce koní bez větší fyzické zátěže. Melasa (omezený obsah) slouží v tomto krmivu jako zchutňovadlo a pojidlo pro výrobu kvalitních granulí. Směs lze použít k částečné nebo i úplné náhradě ovsa. Ve srovnání s ovsem lépe vybalancuje poměr mezi vápníkem a fosforem, dodá zvýšené množství soli, vitamínů a mikroprvků (zinek, měď, selen, jód a kobalt). Dobře působí na zklidnění koní (turistické jízdárny, hobby koně apod.) V kombinaci se senem zajistíte dostatek vlákniny a nízký obsah dusíkatých látek, omezen je obsah škrobu.

Krmivo obsahuje i premix vitamínů a stopových prvků, část Zn a Se je dodána v dobře využitelné organické formě.
 

Nový komentář

* (Povinné)

  • Předchozí
  • Další

Anketa

Co Vás na našich stránkách nejvíce zaujalo?

Chovatelské potřeby pro TEDDY králíky, hlodavce ježky a další mazlíčky! Vše pro Vaše miláčky!

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info