CZ SK

Apetit Gammarus

Apetit Gammarus

Hodnocení produktu: 4.55/5 (11x)

Vaše hodnocení:

K přímému zkrmování nebo přídavek do krmiva. Pro ježky, potkany, křečky, pískomily, myši a ostatní všežravé domácí mazlíčky. Výborné pro hmyzožravé exotické ptactvo, křepelky, vhodné rovněž pro terarijní zvířata a vodní želvy.

  • Cena: 49 Kč s DPH

Velikost

Dostupnost: Skladem

Výrobce: K

Apetit Gammarus, sáček 30 g

 

! Kvalitní možnost dočasné náhrady živé potravy !

 

Krmný návod:
Určeno k výrobě krmiv a přímému zkrmování. Vhodné jako pamlsek.

 

Charakteristika:

Gammarus pulex ( lat.) patří mezi Různonožce (Amphipoda) a jsou z řádu korýšů. Jsou to velmi hojní obyvatelé přílivové zóny oceánů. Žijí pod kameny, nebo přímo na vlhkých částech pobřeží. Živí se povětšinou detritem - rozkládající se organickou hmotou. Ve dne jsou schovaní v tmavých částech u dna a aktivní jsou až v noci, kdy vyplouvají z úkrytů. V tomto okamžiku se loví tažnými sítěmi a slouží dále v různých úpravách jako krmivo pro akvarijní a terarijní zvířata.

Gammarusi jsou většinou mořští živočichové, ale existují i druhy sladkovodní. Těm se u nás říká Blešivci a jsou typickými indikátory velmi čisté, tekoucí vody. Najdete je v řekách a potocích, na písčitých částech dna pod kameny. V ČR patří mezi chráněné živočichy.

Po vysušení se měkká část těla mořských Gammarusů téměř ztratí, díky vysokému obsahu vody a zůstane uvnitř schránky. Barva povrchu těl je červeno-oranžová a má typický "mořský" pach.


Možnosti použití:

Sušený Gammarus je vynikající doplněk přirozené potravy pro teratijní zvířata a hmyzožravé exoty. Především je dobře konzumují vodní želvy.


Skladování a spotřeba: Sušený Gammarus skladujte v dobře uzavřených PVC obalech, hlavně v suchu a chladnu, cca do 18 °C. Pokud vám zvlhnou, zaplísní.
Dobře skladované Gammarusi spotřebujte do 6 měsíců. 

Nový komentář

* (Povinné)

  • Předchozí
  • Další

Anketa

Co Vás na našich stránkách nejvíce zaujalo?

Chovatelské potřeby pro TEDDY králíky, hlodavce ježky a další mazlíčky! Vše pro Vaše miláčky!

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info