CZ SK

TYGŘÍ OŘECH - pamlsek pro hlodavce

TYGŘÍ OŘECH - pamlsek pro hlodavce

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Novinka!

Chuťově vynikající zdroj energie a živin pro hlodavce a králíky! 

  • Cena: 36 Kč s DPH

Velikost

Dostupnost: Skladem

Výrobce: K

TYGŘÍ OŘECH - pamlsek pro hlodavce 500 g

Neobyklý, přitom velmi zdravý pamlsek, vhodný pro hlodavce a králíky. Výborný pro kvalitu srsti! Vynikající zdroj vitaminů, minerálů a vlákniny!


Tygří ořech obsahuje: 7 % bílkovin, 26 % tuku - z toho je 82 % nenasycených mastných kyselin!, 21 % cukrů, 26 % vlákniny, 31% škrobu. Tygří ořech má významný obsah vitamínů - především vit. E, ale i vit. C a skupiny vit. B. Z minerálů pak např. draslík, fosfor, hořčík, vápník aj. Je přirozeně sladký.

Tygří ořech ( angl. Tigernuts ), lat. Cyperus sculentus lativum, není vlastně ořechem, ale podzemní hlízou! Domovinou je mírné pásmo, na evropském kontinentu je to především Španělsko, kde mu říkají Chufa.
Tygří ořech je též nazýván Zemní mandlí, pro svou velmi podobnou a příjemnou chuť. Tygří ořech je pěstován především jako potravina, ale je využíván hojně též jako krmivo pro hospodářská zvířata. Ve Španělsku z něj vyrábí bezlepkovou mouku, olej na smažení a nealkoholický nápoj Horchata de Chufa, což je tekutina vzdáleně podobná mléku. Tigernuts má velmi dobrou výživnou hodnotu.

Možnosti použití: Pro hlodavce jsou vynikající pochoutkou. Oproti slunečnici či burákům má však Tygří ořech se může přidávat více do krmné dávky, bez většího rizika ztloustnutí zvířat, jako z jiných olejnin.
Doporučuji 5 - 10 % z celkového objemu krmiva. 

TYGŘÍ OŘECH - pamlsek pro hlodavce 500 g  

Nový komentář

* (Povinné)

Anketa

Co Vás na našich stránkách nejvíce zaujalo?

Chovatelské potřeby pro TEDDY králíky, zakrslé králíky, morčata, činčily, ježky a další mazlíčky! Kompletní sortiment pro Vaše miláčky!

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info