CZ SK

MIFUMA EnteroFit OVATOR 1 kg

MIFUMA EnteroFit OVATOR 1 kg

Hodnocení produktu: 4.42/5 (12x)

Vaše hodnocení:

ÚČINNÉ PROTI KOKCIDIÓZE - VÝBORNÁ PREVENCE! EnteroFit je superpremiové krmivo s cíleným působením v trávicím traktu králíka.  Obsahuje antikokcidikum, působí proti kokcidióze. Pro správný účinek podávejt alespoň 1 měsíc, alespoň 2x do roka.

  • Cena: 98 Kč s DPH

Dostupnost: Skladem

Výrobce: K


MIFUMA EnteroFit OVATOR 1 kg

Každý králík, ve větším chovu i ten, který žije v domácnosti jako mazlík by se měl preventivně každým rokem přeléčit proti kokcidióze. Enterofit krmivo představuje šetrný způsob přeléčení, které minimálně zatěžuje játra a ledviny. 

Svůj význam má nejen v prevenci kokcidiózy, ale ve větších chovech i v prevenci "žbluňkavosti". Krmivo se velmi osvědčilo nejen v německých, ale také v českých velkých chovech (např. př. Sirotek a mnozí další špičkoví chovatelé).

Toto krmivo je určeno pro králíčata v kritické fázi jejich života. Společně s králíčaty baští krmivo i laktující samice, pro které je toto krmivo rovněž určeno. Za kritické období života králíčat se považuje věk cca od 12. dne, kdy sama začínají přijímat potravu až do odstavu, který je zlomovým obdobím v jejich životě. Svým složením a lehkou stravitelností přesně odpovídá požadavkům králíčat. Ve věku cca 9 - 12 týdnů se postupně přechází na krmení Kreuterkanin, Schaukanin či Solikanin Basis. Krmiva je rovněž možné (a velmi vhodné) míchat dohromady.

Obsah jednotlivých živin v krmivu Enterofit je vzájemně optimalizován. Krmivo je velmi lehce stravitelné a současně přispívá ke snižování pH v trávicím traktu tak, aby nedocházelo k nežádoucímu kvašení nestrávených zbytků potravy v trávicím traktu. Tím se významně snižuje riziko přemnožení patogenních a podmíněně patogenních bakterií, které mohou způsobit nejen propuknutí závažného onemocnění (enterokolitis), která ve svém důsledku může vést až k úhynu králíčat.


Speciálně kvůli zabránění úhynu mladých králíků z důvodu enterokolitidy jsou v krmivu přítomné vybrané substance tropických rostlin, které se ukázaly jako velmi účinné nejen v laboratorních pokusech, ale rovněž v chovatelské praxi.


Z důvodu zvýšeného rizika rozvoje kokcidiózy u králíčat jsou v krmivu přidaná antikokcidika (salinomycinát sodný), který efektivně působí proti kokcidióze.

Přednosti krmiva:

- Přesně definovaný obsah základních živin, vitaminů, minerálů, stopových prvků. Speciální substance z tropických rostlin

- Seno a vojtěška v nejvyšší kvalitě

- Vysoký obsah lehce stravitelných škrobů

- Vysoký obsah vlákniny

- Nízký obsah bílkovin, zachovaná vysoká jakost aminokyselin

- Neobsahuje geneticky upravené komponenty


Při podávání tohoto krmiva se králíčata nepřeléčují ve vodě rozpustnými antikokcidiky. Nepodávejte tedy již ESB3!!!

Důležité:

- Ke krmení EnteroFit se nepřidává žádné jiné krmení, aby nedocházelo k "naředění" antikokcidika a tím ke snížení účinnosti. Rovněž nepodávejte ani pamlsky, nebo jen opravdu výjimečně! Seno se v průběhu tohoto podávání dávat může, ale pouze v malých porcích! 

Krmivo uvítají zejména chovatelské stanice s pravidelnými odchovy mláďat.

Krmivo lze rovněž podávat dospělým králíkům na přeléčení proti kokcidióze. Přeléčovat by se měl každoročně každý králík, i ten, který žije v rodině jako mazlíček a nemá jiného králičího společníka. Samozřejmostí v chovatelských stanicích by pak mělo být přeléčení celého chovu před zahájením chovné sezóny - tedy měsíc v období leden - březen). Opět se k němu nepodávají žádné jiné doplňky krmiva, délka podávání postačí 1 měsíc. Doba podávání však nesmí být kratší! 

 

Velikost balení: 1000 g

MIFUMA EnteroFit OVATOR 1 kg
 

Nový komentář

* (Povinné)

  • Předchozí
  • Další

Anketa

Co Vás na našich stránkách nejvíce zaujalo?

Chovatelské potřeby pro TEDDY králíky, hlodavce ježky a další mazlíčky! Vše pro Vaše miláčky!

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info