CZ SK

RodiCare Hairball (Alfavet)

RodiCare Hairball (Alfavet)

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Doporučujeme zejména u TEDDY králíků, dále u dlouhosrstých morča, u ostatních plemen pak v době línání. Podávejte při podezření na smotky (trichobezoáry) - pokud zpozorujete např. řetězce bobků. Velmi účinná pomoc a prevence.

  • Cena: 442 Kč s DPH

Dostupnost: Skladem

RodiCare Hairball (Alfavet)

Podporuje odstranění chlupů a smotků chlupů ze zažívacího traktu.

Spolknutá srst bývá obvykle vyloučena nestrávená. V některých případech se však chlupy v žaludku nebo střevech shlukují (tvorba bezoárů). V důsledku toho může dojít k zácpě nebo dalším potížím s vylučováním (řetězce bobků).

Složení: laktulosa 9,7 %, ananasový koncentrát, lněný olej, řepkový olej, psyllium 1,9 %, slunečnicový olej, sojový olej, pivovarské kvasnice, [máte sušený, heřmánkový květ sušený, vlaštovičník, fenykl plod, ostružina list sušený, hořec kořen, rebarbora kořen] mleté po 0,01 %.

Obsahuje (analytické složky): bílkoviny 0 %, oleje a tuky 6,6 %, vláknina 0 %, popeloviny 0,5 %, sodík 0,07 %, vlhkost 78,3 %.

Přídatné látky na 1000 g: Ostropestřec mariánský extrakt, artyčok extrakt, kmín plod extrakt, lékořice kořen extrakt, kurkuma extrakt.

Podávání a dávkování:

Morče: 2x denně 1 ml po dobu 3 – 5 dnů
Zakrslý králík: 2x denně 1 – 2 ml po dobu 3 – 5 dnů


V případě potřeby může být dávkování po poradě s veterinárním lékařem zdvojnásobeno, případě prodlouženo.

Pozor: Překročení doporučených dávek může způsobit průjem.

Poznámky: Před podáváním nastavte prstenec na aplikátoru otáčením doleva na požadované množství, aby nedošlo k vytlačení většího množství. Každý dílek na stupnici dávkovače odpovídá 0,5 ml. V žádném případě nesmí být zvíře při podávání v pozici na zádech, protože v této pozici může snadno dojít k zalknutí. Pokud zvíře nechce přípravek polknout dobrovolně, opatrně vložte trysku do koutku tlamičky a podávejte malé porce, které může zvíře samostatně polknout.

Nepoužívat při střevní obstrukci! Zvířata se zácpou musí vždy prohlédnout veterinář, protože zažívací potíže mohou mít vážné následky.

Mnoho králíků polyká srst obzvláště při péči o srst během línání. Po celý rok jsou ohroženi také dlouhosrstí králíci, jejich zvířecí partneři a dlouhosrstá morčata. Tato zvířata by měla být pravidelně vyčesávána. Pro vyvážené zažívaní je důležitý vhodný pohyb, dostatečná hydratace a čerstvá potrava bohatá na vlákninu. Je třeba vyvarovat se náhlých změn krmiva. Zvíře má mít k dispozici dostatek čerstvé vody.

Balení: 3 injektory á 12 ml.

Nový komentář

* (Povinné)

  • Předchozí
  • Další

Anketa

Co Vás na našich stránkách nejvíce zaujalo?

Chovatelské potřeby pro TEDDY králíky, hlodavce ježky a další mazlíčky! Vše pro Vaše miláčky!

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info