CZ SK

Yora krmivo s hmyzem pro velká plemena 1,5 kg

Yora krmivo s hmyzem pro velká plemena 1,5 kg

Hodnocení produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnocení:

NOVINKA

Kompletní, vyvážené krmivo pro pořádné hafany. Vyvinuto s ohledem na namáhaný pohybový aparát velkých plemen psů.

  • Cena: 259 Kč

Dostupnost: Skladem

Novinka ve světě krmiv pro psy - granule Yora, obsahují nový zdroj bílkovin - hmyzí larvy, jsou přirozeně hypoalergenní, chuťově výborné a vhodné i pro psy s citlivým zažíváním. Oproti ostatním krmivům pro psy mají granule Yora nízkou uhlíkovou stopu - neobsahují maso a hmyzí larvy jsou chovány v Holandsku. Krmivo navíc neobsahuje sóju a vyrábí se ve Velké Británii.

Mnoho důvodů, proč krmit vaše psy krmením YORA:

Nový zdroj bílkovin schválený veterináři
Výživově jsou hmyzí larvy minimálně stejně tak hodnotné jako kuřecí maso a navíc jsou lépe stravitelné, takže jsou skvělé i pro psy s citlivým zažíváním. Hmyzí larvy obsahují esenciální aminokyseliny, tuky a minerály, do krmení jsou zpracovány celé, dostanete všechno v jednom, žádné vedlejší produkty.

Zelenina ohleduplná k planetě
Brambory, oves a červená řepa v granulích Yora mají mnohem nižší uhlíkovou stopu než obvklá rýže, soja nebo batáty. Další úspory vznikají díky pěstování ovsa přímo na poli vedle výrobny krmiva. Toto výživné krmivo je tak dobré nejen pro psy, ale zároveň je vyráběno udržitelným způsobem, což je dobré pro nás pro všechny.

Chutná tak dobře, jak vypadá
Důkazem jsou psi, kteří krmivo Yora milují. Lahodně křehké a chutné granule psi opravdu zbožňují. Dokonce i když netuší, že tím pomáhají naší planetě, i tak jsou psi z krmiva Yora nadšení.

Obsažené hmyzí larvy jedí jen čisté zbytky jídla
Hmyzí larvy jsou přirozenými kompostovači, pomáhají lidem zpracovávat zbytky potravin. Vzniká za nimi přírodní výživný kompost, díky kterému můžeme pěstovat ještě více jídla.

Obsahuje všechny části hmyzu
Povězme si to narovinu, v běžném psím krmivu nejsou vždy obsaženy ty nejkvalitnější části, které je možné získat. Do některého krmiva se dostanou spíše jinak nepoužitelné zbytky a vedlejší produkty živočišné výroby. V krmivu Yora jsou ale použity celé hmyzí larvy, žádné dělení na lepší a horší části.

Lepší podmínky pro zvířata z farem
Lidé konzumující maso si mohou zvolit produkty z etických podmínek volného bio chovu. Nabídka psího a kočičího krmiva ze zvířat z bio chovu není u nás ale tak rozšířená. Živočišná složka obsažená v běžném krmivu je často jen vedlejší produkt potravy pro lidi, navíc pochází převážně z průmyslových velkochovů. Je dobré vědět, že krmením granulemi Yora nepodporujeme velkochovy hospodářských zvířat se vším, co obnášejí.

Bez růstových hormonů a antibiotik
80% celosvětově spotřebovaných antibiotik se používá v průmyslových velkochovech, růstové hormony jsou užívány k tomu, aby zvířata plně vyrostla za kratší dobu. Hmyzí larvy rostou přirozeně velmi rychle a to i bez hormonů a podobných látek.

Lepší pro planetu
Na grafu ve fotografiích vidíte dopad produkce masa na životní prostředí. Je v něm zahrnuto i velké množství sóji a obilí, kterým jsou zvířata ve velkochovech krmena.
Popis grafu: zdroje potřebné k vytvoření 10 kg proteinu.

Plocha půdy
U hovězího masa je to 2100 m2, u chovu kuřat je potřeba 300 m2, oproti tomu hmyzí larvy vyžadují jen 45 m2, což je zlomek oproti běžným průmyslovým chovům.

Emise skleníkových plynů
Pokud porovnáme získávání proteinu z hovězího masa, kuřecího masa a z larev Hermetia Illucens, vyjde nám 1500 kg CO2 u hovězího, 600 kg u kuřecího a pouhých 60 kg emisí u proteinu z hmyzu.

Spotřeba vody
Nejmarkantnější rozdíl je ve spotřebě vody. K získání 10 kg proteinu se při chovu a zpracování zvířat na hovězí maso použije 1 120 000 litrů vody. U kuřecího masa 340 000 litrů vody. U hmyzu chovaného pro zdroj proteinu je to 54 000 litrů vody.

Všechna tato čísla zahrnují také plochu, emise a vodu potřebnou pro vypěstování samotného krmiva pro hospodářská zvířata.

Příběh značky Yora

Zakladatel, šéf a především člověk, který přišel s nápadem vyrábět psí krmivo s obsahem hmyzího proteinu, je Tom Neish z anglického Brightonu. Od nápadu až po výsledný produkt vedla dlouhá a fascinující cesta. Výsledkem je ale krmivo, které se vymyká zaběhnutým standardům a může být velkým přínosem nejen pro naše domácí mazlíčky, ale i pro celou planetu.
Tom Neish pracoval přes 20 let v odvětví výroby zvířecího krmiva jako návrhář a vývojář produktů a za tu dobu se naučil hodně o tom, jak vzniká kvalitní krmivo pro domácí zvířata. Navíc postupně zjistil, jak moc se lidé starají o blaho svých domácích mazlíčků.

Lepší značky kočičího a psího krmiva používají čím dál tím hodnotnější suroviny. Tato prémiová krmiva jsou samozřejmě skvělá, ale Toma znepokojovalo, jak velký dopad na životní prostředí má produkce masa určená do krmiv pro zvířata. Tom zjistil, že 500 milionů koček a psů celého světa zkonzumuje každý rok něco kolem 23 miliard tun masa.
A jak sám říká: „Miluju psy, ale jejich krmení představuje velkou zátěž pro životní prostředí. Jako rodič se obávám změny klimatu a snažím se omezit příjem masa v rámci celé své rodiny, jenže psi a kočky jsou masožravci, takže jsem se rozhodl najít jiné řešení. Použít hmyz do zvířecího krmiva mě napadlo, když jsem jedl energetickou tyčinku z mouky ze cvrčků. Byla vynikající a mě zajímalo, jestli může být hmyz adekvátním zdrojem proteinů i pro domácí mazlíčky. Spojil jsem se tedy s několika odborníky na výživu zvířat a entomofagii (konzumaci hmyzu) a po mnoha výzkumech jsme se rozhodli pro larvy Hermetia Illucens jako nejvýživnější a nejekologičtější variantu."

Když chceme získat 1 kg proteinu, zabírají hmyzí larvy jen 2% půdy a spotřebují 4% vody ve srovnání s chovem skotu. Hmyz roste přirozeně rychlým tempem a konečné velikosti dosahuje za pouhých 14 dní. Krmivo Yora obsahuje také kapustu, mořskou řasu a čekanku, které jsou mimo jiné dobrým zdrojem vitamínu C. Brambory a oves jsou pěstovány ve Velké Británii, krmivo chutná a vypadá jako běžné granule. Je lehce stravitelné, a proto je vhodné i pro psy s citlivým žaludkem.

Pokud vás zajímá, odkud pochází název Yora, jde o jméno jednoho z posledních nekontaktovaných kmenů amazonského deštného pralesa. Takové kmeny, které vždy žily v harmonii s přírodou, jsou nejvíce ohroženy škodami způsobenými konzumací masa.

Krmivo Yora bylo uvedeno na trh na začátku roku 2019 a v současnosti se prodává ve většině evropských zemích. Moc nás těší, že právě Zelená domácnost může krmení Yora distribuovat i v Česku.

Specifikace:
Složení: 37 % hmyz (mletý hmyz – moučka 24 %, celé granulované larvy 8,5 %, hmyzí olej 4,5 %), oves 20 %, brambory 16 %, kukuřice, hrách, pivovarské kvasnice, mořské řasy 2 %, lněné semínko, rajčatový protlak, minerály, vitamíny, sušená červená řepa, čekanka, glukosamin (1000 mg/kg), chondroitin (1000 mg/kg) sušená dýně, sušená mrkev, sušená kapusta, sušená petržel
Analytické složky: hrubý protein 23 %, hrubý tuk 12 %, hrubá vláknina 5 %, hrubý popel 7 %, omega 6 3,7 %, omega 3 0,5 %, vápník 0,8 % metabolizovatelná energie 350,5 kcal/100 g.
Aditiva/kg: antioxidanty: tokoferol (vitamin E z rostlinných olejů) 3,8 mg, vitaminy: Vitamin A 14 400 IU, Vitamin D3 2 000 IU, Vitamin E 96 IU, stopové prvky: zinek 48 mg, železo 48 mg, mangan 33 mg, měď 14 mg, jód 1,7 mg, selen 0,29 mg
Hmotnost: 1,5kg
Vyrobeno v UK
Velikost granulí: trojhránky o straně cca 1,3cm

Nový komentář

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Anketa

Co Vás na našich stránkách nejvíce zaujalo?

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení