www.1teddy.cz

Vše pro Vaše miláčky!

Poradna chovu a péče o králíky, morčata a další malá zvířata

Dobrý den. Porodila ramlice, která rodila dnes poprvé a vůbec si nepostavila hnízdo, ani se neocupala. Přes noc porodila 9 mláďat, byly roztahané a mrtvé. Přispěl k tomu také mráz. Je možné, že to bude dělat opakovaně a má to cenu držet ji jako chovnou? D

Dobrý den, bohužel nepíšete, jak stará samice je, zda jste připustila samici ve vhodném věku.... Mohla mít těžký porod, pak se stane, že se o mláďata nepostará. Dejte jí šanci, na základě jedné negativní zkušenosti nemá cenu vyřazovat z chovu po exteriérové stránce kvalitní samici. Mráz se domnívám nemá příliš vliv, samice si umějí poradit, mrazy nebyly nijak extrémní. Hnízdo mohla postavit a zase zbourat bez povšimnutí. Zkusila bych spojení s jiným samcem. Před porodem se osvědčilo přidávat do krmiva špetku lněného semínka na rozvolnění porodních cest. Připuštění bych neopakovala jenom v případě, že by se jednalo o samici starší jednoho roku, tam už byste vhodný čas bohužel promeškala...

Dobrýden,máme 8-letého teddy králíčka,samečka.Asi v posledním půlroce začal močit na koberec,který má v kleci,přitom byl naučený na záchod bez problémů chodil jen na něj.Obtěžuje nás to,protože to dost zapáchá,klec mu čistíme denně,ale koberec nelze takto

Dobrý den paní Inko,

nejprve se ujistěte, že je po zdravotní stránce vpořádku, protože se toto občas stává u králíčků s onemocněním močového ústrojí. Je to stav nepříjemný, ale řešitelný, k dispozici jsou na trhu preparáty i krmení speciálně určené pro králíky a morčata s poruchami funkce a se záněty močových cest. Příkladem krmiva je Supreme Vetcare Plus Rabbit Urin. Tr. Health 1000 g, podávat se mohou i tablety od zn. Oxbow – Natural Science Urinary Support. Vedle příznivých účinků i zvyšují spotřebu vody a tím napomáhají k odplavování event. bakterií z močových cest. Králíčka mějte v teple, kobereček mu ale dejte pryč, není vhodné, aby seděl ve vlhku, navíc by se mohly pomnožit kvasinky, do vody mu můžete přidávat probiotika. Pokud byste chtěla doporučit přípravek pro věkově starší králíčky, na udržení psychické svěžesti i fyzické kondice mám ověřený Rodicare Senior. Váš králíček je již ve věku, kdy je pro něj preparát velmi vhodný! 

Dobrý den, syn chová pískomily. Bohužel mu minulý týden jeden pošel. Hned jsme jí jeli koupit kamarádku. Jak nám poradili při prodeji akvárka jsme vyčistily a dali novou podestýlku. Bohužel se osmičky perou. Je šance, že si na sebe zvyknou?

Dobrý den, syn chová pískomily. Bohužel mu minulý týden jeden pošel. Hned jsme jí jeli koupit kamarádku. Jak nám poradili při prodeji akvárka jsme vyčistily a dali novou podestýlku. Bohužel se osmičky perou. Je šance, že si na sebe zvyknou?

DOBRÝ DEN, dle našich zkušeností je přidání nového společníka velmi problematické, spíše nemožné, protože nový jedinec není přijatý. Proto se doporučuje pořizovat chovnou skupinku, např. čtyř jedinců. Když se něco stane a některý z nich uhyne, nemusíte složitě řešit. Určitě jste udělala dobře, že jste vyčistila, jediné co mně napadá, zkusit dát do nového prostředí - jiné klece či akvárka...Můžete zkusit poschovávat nějaké pamlsky a osmice zaměstnat. Určitě ale sledujte a pokud to nepůjde, raději je oddělte.

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat proč králík vrčí,když jí dávám žrádlo do klece a někdy i zautočí na ruku. Děkuji. Alena

Dobrý den, u zakrslých králíků se výhružné vrčení, naznačení útoku a někdy až útok např. na ruku, která sahá do klece opravdu stává. Pro majitele je to samozřejmě nepříjemné, zejména, jedná-li se o králíka - mazlíka, který měl být společníkem i pro děti. Objevuje se jak u samců, tak u samic. Příčiny jsou různorodé. Obvykle se jedná o obranu svého území, teritoria (časté u samců), důvodem může být falešná březost (samice), získané špatné zkušenosti a strach, který nutí útočit apod.

Nejčastěji tento jev majitelé zaznamenávají v době tzv. králičí puberty, tedy, okolo cca pátého až cca osmého měsíce věku. Pokud je toto případ Vašeho králíčka, zkuste odhadnout příčinu, předpokládám, že souvisí s Vaším předchozím dotazem, odhadovala bych, že Vaše samička má falešnou březost. Během ní samičky vyhrabávají toaletu, stěhují vybavení klece na různá místa, bývají nevrlé, vrčí a někdy i útočí. Toto by mělo ale do velké míry přestat během relativně krátké doby s odezněním falešné březosti.

Králici v této době zbytečně nemazlete, nechovejte, nedrážděte jí přerovnáváním věcí v kleci (čistěte když je samice venku z klece), nechte jí spíše hodně vyběhat, aby měla opravdu dost pohybu, mírně omezte přívod krmení, v žádném případě nepřekrmujte. Můžete jí umožnit hrabat bedýnkou s pískem. Pokud by se situace pravidelně opakovala a samice by byla opravdu agresivní, můžete zvážit kastraci - vždy u veterináře se zkušenostmi s kastrací králíků! Kastraci mohu doporučit ale jen v případě, že se nejedná o chovnou samici, protože pokud by opravdu měla mladé, situace se sama od sebe uklidní....Nicméně, po určité době se opět může falešná březost opakovat. Jsou králice, které si mladé opravdu hodně přejí....

S pozdravem

Bc. Iva Šmrhová 

 

Dobrý den,mám půl ročního králíčka a v poslední době mi hrabe v záchodku a vyhazuje stelivo ven. nevím proč se tak chová. Alena.

Dobrý den, chování, které popisujete je typické pro samičky, zhruba v této době pohlavně dospívají a instinktivně se připravují na mláďata, Vy můžete zaznamenat právě toto hrabání, vyhazování podestýlky.....Je to naprosto přirozené, někdy se doporučuje samičce dát do klece krabici nebo vyšší toaletu s pískem, aby samice mohla hrabat. Uvidíte, že toto chování po nějaké době opět přejde, ale určitě se opět objeví....

Bc. Iva Šmrhová 

 

Dobrý den, máme zakrslého králíčka kterému měníme klec 1x za 10 dní ( někdy i dříve), ale máme takový problém,že se z jeho bobků líhnout otravné mušky,

během jednoho dne jich je plný byt(nejsme bordeláři, uklizeno máme). Chtěla bych se zeptat jestli tyto mušky jsou opravdu z bobků a pokud ano jak se zbavit těch strašných mušek. Děkuji Míša

Odpověď: Dobrý den, v domácnosti se nejčastěji vyskytují octomilky, které by ale neměly být z bobků, ale z kvasících zbytků potravin, zvláště ovoce. Pečlivě likvidujte tyto zbytky a octomilky by se měly přestat vyskytovat. Samozřejmě udržujte pečlivou hygienu v kleci, bobky odstaňujte podle možnosti častěji, nejlépe denně. Interval, který uvádíte je příliš dlouhý, pak i zde může dojít ke kvašení a výskytu mušek. Nejvhodnější je umístit do klece záchůdek, kam umístíte podestýlku, naopak vnitřek klece nechejte bez podestýlky, jenom dejte kobereček. Záchůdek pak snadno vyklepnete každý den. Myslím, že při denním odstraňování bobečků se nežádoucích mušek rychle zbavíte. 

Iva Šmrhová 

Proč andulky rozklovou mladé.Stalo se mi to letos poprvé.

Odpověď: Dobrý den, těžko soudit z jakého důvodu se v tomto konkrétním případě stalo. Ve vlastní chovatelské praxi jsme se s tím nesetkali. Je to jevem u exotů spíše výjimečným. Obecně se za hlavní faktory podporující kanibalismus drůbeže pokládají příliš velká koncentrace chovaných zvířat na malém prostoru (například klecový chov drůbeže ve velkochovech nebo přeplněné haly v chovu krůt), málo prostoru u krmítek, nedostatek potravy, důvodem může být i nedostatek některých vitamínů nebo minerálů, dále poranění kůže a rovněž také nedostatečné odstraňování uhynulých mláďat z chovného prostoru (nedošlo v hnízdě k úhynu mláděte?).
Pokud by se u daného páru kanibalismus opakoval, určitě jedince vyřaďte z chovu.

RNDr. Vratislav Šnejdar  

máme doma morčátko, potřebuji poradit zda se mu mají stříhat drápy. Děkuji Milena

máme doma morčátko, potřebuji poradit zda se mu mají stříhat drápy. Děkuji Milena

Dobrý den, ano, morčátkům je třeba pravidelně zkracovat drápky. Pokud by se drápky nezkracovaly, přerůstaly by, morčátku by se špatně a bolestivě chodilo, škrábalo by při chování a cévka v drápku by se prodlužovala, což by do budoucna zhoršovalo stříhání drápků. Ideálně se drápky krátí každý měsíc. Není to nic složitého, ale jestli se budete bát, vyhledejte veterináře, určitě Vám techniku ukáže. Vhodné je stříhat drápky ve dvou, jeden morče drží, druhý stříhá. Vhodné jsou kleště pro malá zvířata. Drápky se stříhají jenom k cévce, pokud byste zkrátili moc, porušíte cévku, poteče krev a je to bolestivé, morče by se příště už bálo. Cévka je výborně vidět u světlých drápů, u tmavých vidět není. Takže raději zastřihujte opatrně, jenom kousek. Vhodné je už od miminka učit, že se drápky pravidelně stříhají, po ostříhání je dobré podat pamlsek.

 

Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit, jaké krmivo je pro teddíky nejvhodnější (myslím tím druh granulek) ? Děkuji M.

Dobrý den,

teddy králíci se řadí mezi plemena s dlouhou srstí. V zahraničí jsou k dispozici krmiva speciálně vyvinutá pro péči o dlouhou srst - jsou k dispozici i u nás, výborná jsou v tom, že jsou velmi komplexní, králíčkovi poskytnou množství živin v optimálním množství, což Vy můžete pozorovat na správném růstu a vývoji, současně také na kvalitě srsti, která se méně cuchá, je lesklá a hustá. Výborné je krmivo Mifuma (Ovator) Schaukanin. To můžete dále míchat s dalším výborným druhem krmiva Berkel Angora-krauter. Jedná se o německá krmiva. Výborné je také 100 % bio holandské müsli značky Havens. Krmiva můžete míchat dohromady. Pro zakrslé králíky obecně je rovněž výborná bylinková směs Mifuma (Ovator) Krauterkanin, obsahuje 17 druhů bylin a pomáhá udržovat trávicí trakt králíka zdravý. Krmiva se podávají již od raného věku a je možno jimi krmit celý život teddíka.

Není vhodné výživu králíka měnit ze dne na den, naopak, vždy musíte postupovat pomalu a změny činit během několika dnů. Velmi se nám osvědčilo teddy králíkům navíc ke krmivu podávat sušené bylinky - můžete si i sama nasušit např. pampeliky, kopřivy (u obojího i kořen), jitrocel, nať petržele apod. Nebo je můžete koupit již nasušené (JR Farm).

Nezapomeňte rovněž podávat králíčkovi pravidelně větvičky na ohryz (jabloňové, hrušňové, lískové apod).

Určitě pro teddy králíky není vhodné krmivo výkrmové a určitě se vyhýbejte krmivům velmi pestrým, kde bývá vysoký obsah barviv a konzervačních látek. Králíci by rovněž neměli dostávat žádné krmení a pamlsky, kde jsou oříšky, med a mléko. Bohužel i takové se na českém trhu prodávají, proto na to upozorňuji.

Bc. Iva Šmrhová

Dobrý večer, máme rok a půl staré morčátko. je to kluk. docela klidný , spíš až moc :) tak přemýšlím zda mi mu neprospěl kamarád . Musel by to být ale také samec. Malé nechceme. Je to dobrý nápad, když už je takovou dobu zvyklí být sám ? koupila bych mnoh

Dobrý den paní Michaelo, obávám se, že pořízení samečka k Vašemu stávajícímu samečkovi by nemuselo být úplně šťastné řešení. I kdyby Váš sameček zvládl miminko (předpokládám, že seznámit ho s jiným morčetem jste nikdy nezkoušela - hodně by to napovědělo o jeho povaze), morčata dospívají poměrně brzy a pro Vašeho samečka by se brzy stal konkurentem, kluci by se mohli spolu prát. Dá se předpokládat, že Váš současný sameček by byl vzhledem k věku spíše dominantní a mohl by mladšího do různé míry omezovat. Do jaké míry se opravdu nedá říct. Někdy se to stane i u samiček, že ta dominantnější může utiskovat tu mírnější, extrémně až do té míry, že ji nepustí ke krmení atp. I to jsme již řešili - a to byly sestry. Obvykle se ale samičky spolu sžijí bez větších problémů. 

Jak správně zvažujete, lepší kombinace je samec a samička, ale je třeba, aby sameček byl kastrovaný (je to i jednodušší výkon než u samičky). Toto soužití je pak obvykle velmi klidné a oboustranně šťastné. Tento typ soužití se doporučuje nejvíce. 

Musím ale napsat, že vím i o více případech, kdy spolu žijí dva kluci, věkově rozdílní a jsou v pohodě. Opravdu tedy teorie a praxe se mnohdy rozcházejí, je to dost individuální, tedy záleží na konkrétních jedincích. Co tedy poradit? Rozhodnutí samořejmě záleží na Vás, ale pokud byste o tom uvažovala, určitě bych nejprve vyzkoušela jak Váš sameček reaguje na jiného morčecího kluka, ideálně to vyzkoušet v neutrálním prostředí, ne mu přidat cizího samečka do jeho klece!

Pokud byste si následně pořídila vlastní druhé morče, kluka, buďte připravena na to, že se může stát, že je budete muset časem rozdělit, tzn., mít dvě klece. V takovém případě by to pro oba bylo bezpečné a pokud by na sebe viděli a cítili se, bylo by to pro ně určitě fajn. Váš sameček by byl určitě pohyblivější a aktivnější. 

Pokud by zvládli být spolu v kleci, je lepší dát oba současně do nové klece a odstranit i další jakékoli důvody k rozepři - tou může být i miska potravy - takže dvě misky, dva pelíšky atd. Kluky od sebe na dlouho neoddělovat atd....

Také rovněž můžete zvážit pořízení zakrslého králíka, protože soužití morčete a králíka je bez problémů, mohou být spolu v kleci a dobře se snášejí. Nicméně i toto má své odpůrce. 

S pozdravem Iva Šmrhová 

 

Dobrý den :) včera jsme si přivezli králíčka a když vyleze z klece na průzkum nevíme jak ho vrátit zpátky protože přenášení nemá rad :) předem děkuji. Ester

 

Dobrý den, pokud jste si králíčka přivezli teprve včera, je brzy na to ho pouštět ven z klece. Právě proto, že je v novém prostředí, musí si zvyknout na vše nové kolem sebe, na nový pach, zvuky, hlasy, na okolí, nové vybavení klece, na Vás, hlazení, přenášení apod.

Doporučuji první dny nechat jen v kleci, ať si nejprve zvykne tam a zvedat ho jen do náruče na mazlení a drbání. Mazlení by mělo být krátké, ale pokud možno častější.

Až uvidíte, že toto zvládá, že se Vás nebojí, v kleci si lehá s nataženými zadními končetinami, což je u králíků projev spokojenosti a pohody, pak bych teprve doporučila začit s pouštěním po místnosti. Nechte ho zpočátku jen proběhnout okolo klece, dále ho nepouštějte. Sedněte si k němu, mluvte na něj, ruku k němu natahujte pomalu, nechytejte ho shora (tak chytají v přírodě dravci, králíci se toho instinktivně bojí), ale spíš z boku, aby viděl přibližující se ruku a zůstal v klidu. Zkuste ho nejprve drbat a opatrně ho přitom chytit.

Až toto zvládnete, včetně čistotnosti okolo klece, pak teprve bude čas ho pouštět dál na průzkumy, nezapomeňte ale na venkovní záchůdek, ať má kam dělat bobečky a kam čůrat. To je velmi důležité.

Pokud byste měli problémy s chytáním delší dobu, je možné, že králíček na chytání bude citlivý, pořiďte kšírky (ideální je vesta - prodyšná a snadno se nandavá), nechte ho běhat v postroji a s vodítkem. Snadno ho pak přitáhnete a uchopíte. Nikdy králíka nenechte zalézt do nějakých těžko přístupných míst, pak byste ho jen těžko dolovali, tím byste ho jenom vystresovali. Zkuste uplatit i pamlsky, králíčci na ně dobře reagují. Nezapomeňte, že se nesmí dávat s ty jogurtem a s větším podílem medu. Pamlsky vybírejte spíše čistě přírodní - např. sušené bylinky, ty králíci milují! 

Bc. Iva Šmrhová 

Je možné poznat pohlaví králíčka už po 1,5 měsíci? Blanka

Dobrý den paní Blanko, u mladých králíků se pohlaví rozeznává hůře, nicméně zkušený chovatel pohlaví v tomto věku pozná, lze rozpoznat i podstatně dříve, ale opravdu musí být zkušenosti. Nejlépe Vám pohlaví králíčka sdělí zkušený chovatel či posuzovatel Českého svazu chovatelů. 

S pozdravem Iva Šmrhová 

dobry večer mam osmačka 3 měsíce a nyní ze dnem na den se mu propadl hrudníček nechodi nepije a nepapapá , davavame mu pit ručně,moc prosim co by mohl mit za nemoc děkuji moc .

Dobrý den, je mi moc líto, že Váš osmák je nemocný, bohužel ale takto na dálku těžko říct, co mu je, musela byste k veterináři, může to být opravdu spousta různých věcí, určitě, děláte dobře, že mu dáváte pít, byly by dobré i vitaminy do pitné vody, hlavní aby taky baštil, je možné mu dávat rodicare instant jako náhradu stravy, ale příčinu Vám takto na dálku nelze říct,
Iva Šmrhová 

Dobrý den, máme teddy králíčka - samce. Je mu 10 týdnů. Máme velkou klec a rohový záchod na který se snažíme králíčka učit. Když ho tam dáme, tak je podrážděný a někdy nás i kousne. Nelíbí se mu to, když mu říkáme, že se to nedělá.

Můžete nám poradit, jak ho naučit na toaletu? Občas se tam jde vyčůrat, ale spíše má výkaly po kleci i po bytě, když ho pustíme. Prosím o radu. Moc děkuji. Lenka

Dobrý den paní Lenko,
Naučit králíčka na používání toaletky je možné, je k tomu však potřeba trpělivost a důslednost, při současném vstřícném, laskavém přístupu ke králíčkovi. Začnu tím, že je opravdu třeba vždy ke králíčkovi, tím spíše k mláděti,přistupovat vstřícně, jemně, nikdy králíčka nechytat tak, aby mu to bylo nepříjemné (dravci je v přírodě chytají ze shora) či abyste mu jakkoli ublížili. To je nutné si uvědomit, protože jakékoli špatné zacházení, se člověku vrátí s tím, že králíček mu nebude důvěřovat a může se stát, že se začne bát, začne varovat a kousat. To je velmi nežádoucí a těžko ho to odnaučíte. Králíčkovi může být i velmi nepříjemné, pokud ho na nějakém místě držíte násilím, rovněž velmi hlasité hubování bývá spíše neúčinné a králíkovi nepříjemné. Proto na to upozorňuji!!!!


Vždy ke svému králíčkovi přistupujte jemně, mírně a trpělivě. Snažte se ho správně motivovat. Pokud se nevede hned od začátku není to tragédie, každý králíček je jinak učenlivý, některý se učí rychle, jiný pomaleji, některý má hygienické návyky zažité již od chovatele, jiný se je musí naučit....Uvědomte si prosím také, že i když se nyní čistotnosti naučí, máte před sebou ještě králičí pubertu, kde se obvykle již čistotný králíček stane na určitou dobu nečistotným, někdy se stává i to, že králíček dělá naschvály. Je to trochu jako s dětmi, když odrůstají, i jejich pubertu musíte „přežít". Pak budete mít na roky hodného, milého a čistotného kamaráda.


Určitě je dobře, že v kleci má králíček toaletu. Tu doporučuji umístit pod seníček, aby králíček mohl baštit seno a hned bobkovat. Dejte ji do toho rohu, kam králíček chodí nejčastěji čůrat. Do toalety doporučuji dřevěné pelety. Do zbytku klece neumisťujte žádnou podestýlku. Maximálně můžete dát kobereček, pořiďte si jich víc na střídačku a udržujte mu je stále čisté. Myslete na to, že králíček se orientuje čichem, takže pokud ucítí moč či bobečky z koberečku, bude je tam stále tvořit. Proto je často vyměňujte. Určitě alespoň zpočátku. Znečištěné koberečky vyperte a namočte do octa, již nevyplachujte vodou a vysušte.


Na čistění klece používejte rovněž ocet. Po vyčištění dno klece ponořte do octa, alespoň na pár minut. Naopak toaletu nevymývejte, podestýlku jenom vyklepejte a dejte čistou. Králíček postupně pochopí, že toaletka je místo, kam se chodí. Zdůratňuji postupně, protože králíčci se toto učí spíše pomalu.


Až tehdy, když zvládne hygienu v kleci, je vhodné začít ho pouštět ven z klece. Velmi častá chyba je, že lidé začnou pouštět králíčka navolno okamžitě (nebo druhý, třetí den co si ho přinesou domů) a jeho nečistotu tolerují s tím, že čistotnosti sám s věkem naučí. To je ale chyba. Pokud už začne čůrat a bobkovat okolo klece (což je jeho přirozená činnost, kterou si značkuje své teritorium), je těžké ho tomu odnaučit.


Až tedy králíček zvládne zcela či skoro úplně hygienu v kleci, můžete ho začít pouštět na výpravy, zpočátku jen okolo klece. Buďte tam s ním, sledujte ho, nechte ho běhat chvíli, pak ho jemně chyťte, pohlaďte ho, dejte mu malý pamlsek, podrbejte, pochvalte ho a vraťte zpět do klece. Můžete takto pouštět několikrát za den. Podlahu opět vytírejte octem, aby králík neměl nucení značkovat a někam do okolí klece mu postavte venkovní záchůdek, kam dáte trochu použité podestýlky. To je místo, kam může chodit bobkovat a čůrat a toto taky musí pochopit. Důležité je také toaletku postavit na místo, které mu bude co nejvíce příjemné. Volte toaletku s vyšším okrajem, abyste neměla podestýlku všude.


Pokud už začne králíček zvládat hygienu okolo klece, můžete ho začít pomalinku pouštět dále po bytě. Nicméně stále musíte mít na mysli hygienu a hlídat její dodržování ze strany králíčka. Pozor na koberce, tam se králíčkům líbí, ale rádi tam i značkují. Nezapomeňte, že pokud ho budete pouštět po více místnostech, měl by mít v každé (alespoň zpočátku) venkovní záchůdek, těžko se bude vracet přes několik místností do klece. Určitě dejte pozor na postel a gauč. Pokud se tam králík dostane, velmi často se stává, že se tam vyčůrá a velmi rád tak činí při každé možné příležitosti. Takže pozor, na postel a gauč ho raději nedávejte a rozhodně ho neučte tam být. Králíci rádi skáčou, proto ho raději hlídejte, aby se tam nedostal.


U králíčků také pomáhá, když určité věci děláte pravidelně, ve stejnou dobu. Tzn. krmení, čištění klece, pouštění ven z klece apod, zkuste si navrhnout harmonogram a čas jednotlivých činností dodržovat.....Králíček si zažije nejen čas pro jednotlivé činnosti, ale i správné pořadí (např. přijdete z práce, dostane pamlsek na přivítanou, na chvíli se jde proběhnout, vrací se po chvíli do vyčištěné klece).


Můžete rovněž zkusit různé diskuse chovatelů a majitelů králíků na internetu, nikdy ale nezkoušejte žádné tvrdé praktiky. Nic z toho se nikdy nevyplatilo. Na zvážení by byla event. i kastrace králíčka, nicméne v čistotnosti je lepší takto naučit, ta se s kastrací nemusí automaticky dostavit.

Zde můžete klást Vaše dotazy týkající se péče a chovu zakrslých králíků, teddy králíků, hlodavců, apod. 

Jaká témata zde probíráme?

Výživa králíků, chovatelské rady ohledně péče, zdraví, připouštění, březosti a další zkušenosti z chovatelské praxe, atp. Na Vaše dotazy odpovídají chovatelé: Bc. Iva Šmrhová, Mgr. Vratislav Šnejdar, CSc. 

 

 

_ _ _ _ _

Upozorňujeme, že se jedná o chovatelské fórum, ne veterinární - nejsme veterináři - na veterinární problematiku Vás odkážeme navštívit veterinárního lékaře!

 

KONTAKT

Zákaznický servis:
obchod@albene.cz, johana14@seznam.cz
Kontakty: 777 141 243

Anketa

Co Vás na našich stránkách nejvíce zaujalo?

Chovatelské potřeby pro TEDDY králíky, zakrslé králíky, morčata, činčily, ježky a další mazlíčky! Kompletní sortiment pro Vaše miláčky!

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info